LOGISTYKA KONTRAKTOWA

Logistyka kontraktowa to szereg działań podejmowanych na płaszczyźnie magazynowej, które mają być dopełnieniem usług logistycznych. Zespół naszych doświadczonych specjalistów kompleksowo zarządza zleconymi procesami logistycznymi za pomocą systemu WMS. Oferujemy szeroki zakres usług łączących operacje magazynowe oraz transport powierzonych produktów. Logistyka kontraktowa to wieloetapowe działania mające na celu zapewnienie klientom odpowiednich warunków do obrotu towarami na skalę krajową i międzynarodową.


TRANSPORT
Krajowy oraz międzynarodowy, dostosowany ilością oraz wielkością powierzchni załadunkowej do wymogów zlecenia. Transport jest jednym z wielu procesów, na które składa się logistyka kontraktowa. Posiadamy flotę wyspecjalizowanych pojazdów, dzięki którym możemy dystrybuować towary drobnicowe i wielkogabarytowe nawet na dużych dystansach. Zlecenia realizujemy w oparciu o najkorzystniejsze metody transportu, dobierając jego wielkość i parametry techniczne samochodu do klasy przewożonych towarów.


OPERACJE ROZŁADUNKOWE
Paletowe lub kontenerowe, realizowane za pośrednictwem 27 ramp hydraulicznych oaz 7 bram drive-in z wykorzystaniem wózków o udźwigu od 1,5 do 8 ton. Rozładunek wykonujemy przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który pozwala na szybkie i bezpieczne wypakowanie towarów na hale magazynowe. Logistyka kontraktowa obejmuje takie usługi jak rozładunek, załadunek i przeładunek, dzięki czemu klienci mają zapewnione niezbędne działania, do kompleksowego obrotu towarami.


SKŁADOWANIE
Długo bądź krótkoterminowe magazynowanie regałowe lub powierzchniowe na monitorowanym obszarze 20 000 tys. m2, klasy A, z przeznaczeniem dla towarów neutralnych oraz niestandardowych wielu branż. Dysponujemy wielkopowierzchniowymi magazynami, przystosowanymi do przechowywania towarów wymagających określonych warunków składowania. W ramach usług, na które składa się logistyka kontraktowa, jesteśmy w stanie udostępnić powierzchnie magazynowe na określony czas i bezpiecznie składować odpowiednio sklasyfikowane grupy produktów. Magazynowanie towarów realizowane jest w nowoczesnych i specjalnie wyposażonych halach.


MANUALNE ORAZ MASZYNOWE USŁUGI WARTOŚCI DODANEJ – VAS
Logistyka kontraktowa to także szereg procesów związanych z pakowaniem produktów w sposób zgodny z klasyfikacją towarów. Usługi te wykonujemy ręcznie lub z wykorzystaniem zautomatyzowanych urządzeń pakujących. Zajmujemy się realizacją cyklicznych zleceń wymagających wykonania manualnych czynności w określonym czasie przez odpowiednio dobrany zespół specjalistów w ramach:

  • konfekcjonowania
  • etykietowania
  • tworzenia zestawów towarowych dla sieci handlowych (standy, displaye, ekspozytory, boxy)
  • przepakowywania
  • metkowania
  • insertowania
  • zliczania
  • skanowania

Świadcząc usługi co-packingu, dbamy o dobór metod dostosowanych do klasy produktów. Jesteśmy w stanie opracować projekt opakowań oraz etykiet według indywidualnych wytycznych klienta.


ZARZĄDZANIE ZWROTAMI TOWARÓW
Przed i posprzedażowa segregacja i uszlachetnianie towarów. Dzięki dobrze zorganizowanej logistyce jesteśmy w stanie zarządzać zwrotami towarów i zapewnić ich dalsze przechowanie w halach magazynowych. Na logistykę kontraktową składa się również cały proces segregacji zwrotami oraz ich dalszą dystrybucją.


DYSTRYBUCJA
Kurierska, drobnicowa oraz całopojazdowa. Dysponujemy rozbudowaną flotą pojazdów, przystosowanych do transportu różnej formy towarów. Nasi kierowcy posiadają wieloletnie doświadczenie w dystrybucji, dzięki czemu logistyka kontraktowa realizowana jest w sposób szybki, terminowy, z zachowaniem najwyższych standardów obsługi.

ZAPYTANIE OFERTOWE