Transport wielkogabarytowy

Transport wielkogabarytowy to gałąź usług przewozowych, która wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Charakteryzuje się on przewozem ciężkich ładunków dużych rozmiarów, na które składają się maszyny, elementy konstrukcyjne i inne towary o masie przekraczającej standardowe. Transport ponadgabarytowy wyróżnia się również tym, że zwykle jego masa przekracza dopuszczalne normy regulowane przepisami prawa dotyczące zezwolenia na poruszanie się po drogach użyteczności publicznej.

Transport ponadgabarytowy – szerokie możliwości

Aby móc w pełni realizować transport ciężarowy na trasach krajowych i międzynarodowych, niezbędne jest doświadczenie, umiejętności oraz zaangażowanie zespołu wykwalifikowanych fachowców, którzy będą nadzorować przewóz na całej trasie. Transport wielkogabarytowy wymaga także zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań transportowych oraz specjalistycznego sprzętu przewozowego. Nasza firma od wielu lat z powodzeniem realizuje zadania wchodzące w zakres usług, na które składa się transport gabarytów, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać nawet niestandardowym zleceniom.

Transport ciężki – kompleksowa realizacja

Realizacja usługi, na którą składa się transport ciężarowy, wymaga podjęcia szeregu działań logistycznych, zanim towar trafi w miejsce docelowe. Niezbędne w tym przypadku jest opracowanie trasy, która będzie miała odpowiednie parametry techniczne, dzięki czemu pojazd do przewozu gabarytów zmieści się na określonej drodze. Aby transport ponadgabarytowy mógł być zrealizowany po polskich drogach, niezbędna jest bezpośrednia współpraca z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz uzyskanie koniecznych pozwoleń przewozowych.

Nasza firma, wdrażając określone procedury logistyczne, jest w stanie kompleksowo zrealizować transport gabarytów i dostarczyć załadunek w sposób bezpieczny i terminowy. Wieloletnie doświadczenie, znajomość przepisów prawa oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam przewozić wielkogabarytowe towary na długich dystansach. Przed wyruszeniem w trasę nasi specjaliści dokładnie planują wszystkie szczegóły przejazdu oraz organizują niezbędną dokumentację wymaganą do przekroczenia kolejnych punktów przewozu. Transport ponadgabarytowy to nasza specjalność, dlatego jesteśmy w stanie zrealizować nawet niestandardowe zlecenia. W razie konieczności organizujemy także przeładunek towarów, używając do tego specjalistycznych podnośników i dźwigów o dużej masie nacisku. Transport ciężki wykonujemy z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa, szczegółowo planując kolejne etapy przewozu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, gdyż zdajemy sobie sprawę, że transport ciężarowy to wyjątkowo wymagająca dziedzina przewozowa, w której niezbędne jest wdrażanie nietypowych rozwiązań.

Decydując się na współpracę z naszą firmą, każdy klient może być pewien, że transport wielkogabarytowy zorganizujemy tak, aby ładunek bezpiecznie dojechał na miejsce docelowe, zgodnie z wcześniej ustalonym terminem. Pełną ofertę oraz propozycje rozwiązań transportowych zaprezentujemy podczas bezpośredniego kontaktu – zapraszamy.